Mobil Uygulama Logo ve Sayfa Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobil Uygulama Logo Ve Sayfa Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobil uygulamalar dünya genelinde çok yaygın bir şekilde kullanılır. Sadece bir hizmet veya bilgi sunmanın ötesine geçen mobil uygulamalar, aynı zamanda bir reklam aracı olarak da kullanılıyor. Bu nedenle de mobil uygulamalara çok önem veriliyor. Bir mobil uygulama yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan biri de tasarımdır. Mobil uygulamanın hem logo tasarımı hem de uygulama içindeki sayfaların tasarımı daha fazla kullanıcı çekmek ve istenileni sunmak için önemlidir. Bu nedenle de mobil uygulamanın tasarımına oldukça dikkat etmek gerekir. Bu durumda önem verilmesi gereken pek çok unsur bulunur.

Özgün Tasarımlar Oluşturmak

Bir mobil uygulamanın tasarımı konusunda en önemli unsur, şüphesiz ki özgünlüktür. Mobil uygulamalar kendine has ve özgün bir tasarıma sahip olmalıdır. Tasarlanan logo tamamen o uygulayamaya özel olmalıdır. Başka bir uygulamadan taklit edilmemelidir. Böylece logoyu gören bir kullanıcının adına direkt olarak uygulama gelir. Aynı zamanda uygulama içeriğini gösteren sayfalar da özgün olmalıdır. Yani uygulama tamamen özel tasarlanmalıdır.

Tasarımda Uygun Renk Kullanımı

Mobil uygulamalarda kullanılan renkler, tasarım bakımından önemli bir faktör olur. Çünkü mobil uygulamaları içindeki sayfalarda ya da logoda yer alan renkler uyumlu olursa kullanıcıya iyi bir ilk izlenim kazandırılır. Aynı zamanda renklerin uyumlu olması gözü yormaz ve kullanıcı tarafından beğenilir.

Tasarımın Uygulama İçeriğini Yansıtması

Mobil uygulamanın logosunda veya sayfalarında yapılan tasarımlar, uygulama ile bağlantılı olmalıdır. Yani bir çiftçilik oyunu uygulamasının içindeki sayfaya silah resmi koymak çok mantıklı değildir. Bu yüzden mobil uygulama fikirleri üretilirken iyi tasarım fikirleri de sunulmalıdır. Logo ve sayfalar, uygulama ile bağlantılı bir görünüme sahip olmalıdır.

Yaratıcı Tasarımlar Kullanmak

Mobil uygulamaların tasarımında yaratıcı olmak avantaj sağlar. Bilinen ve sıradan olan tasarımların aksine, yaratıcı ve ilgi çekici uygulama tasarımları kullanmak pek çok açıdan daha avantajlıdır. Uygulama logo ve sayfa tasarımları ne kadar yaratıcı olursa aynı oranda daha fazla kullanıcıya sahip olunabilir. Bütün bu tasarım unsurlarına dikkat etmek bir mobil uygulamayı daha iyi hale getirir.

  • Share:
İletişim Formu