Mobil Uygulamaların Kullanılabilirliği İçin Hangi Sayfaları Bulunması Önemlidir?

Mobil Uygulamaların Kullanılabilirliği İçin Hangi Sayfaları Bulunması Önemlidir?

Mobil uygulamalar kullanıcılar için büyük önem taşıyor. Kullanıcılar uygulamaları indirdikten sonra eğer beğenirler ise kullanmaya devam ediyorlar. Ancak uygulamayı beğenmezler ise cihazlarından silerler. Bu yüzden de mobil uygulama sahipleri, kullanıcıları çekmek için uygulamaya ekledikleri sayfalara önem vermelidir. Eklenen çeşitli sayfalar ile kullanıcı dikkati çekilebilir ve uygulamanın beğenilmesi sağlanabilir. Aynı zamanda kullanıcıların uygulamada daha fazla vakit geçirmesi ve uygulamayı hemen kapatmaması da sağlanabilir.

Kullanıcıyı Karşılama Ekranı

Mobil uygulamalar için en önemli sayfalardan biri karşılama ekranıdır. Kullanıcılar uygulamayı ilk açtıkları zaman gördükleri sayfa mobil uygulamaları kapatma ya da kapatmama kararını verdirir. Bu yüzden açılışta çıkan sayfanın tasarımı, sayfada kullanılan görüntü ve renkler çok önemlidir. Aynı zamanda boyut da önemlidir. Bu ekran için yapılabilecek en iyi hamle uygulama logosunu kullanmaktır. Bununla birlikte sadece logoyu kullanmak çok yararlıdır. Minimalist bir açılış logosu kullanmak bu noktada en doğru harekettir. Arka planda ise logoda bulunan renkler ile uyumlu bir renk kullanmak çok yararlı bir işlemdir.  Uygulama farklı boyut ve çözünürlükte olan cihazlara yüklenebildiği için açılış ekranını buna göre ayarlamak da önemlidir. Aynı zamanda açılış ekranında uygulama bilgilerine yer vererek düşük performanslı cihazlarda geç açılma sorununun etkileri yok edilebilir.

Bilgi Sayfası Oluşturma

Mobil uygulamada bir bilgi sayfasına yer vermek de önemli olabiliyor. Uygulama hakkında yapımcı, geliştirici, yayın yılı ve benzeri bilgilerin yer aldığı bir sayfa gereklidir. Bu sayfa ile kullanıcının uygulama hakkında bilgi sahibi olması sağlanır. Aynı zamanda iletişim bilgileri de bu sayfaya eklenebilir. Yani uygulamada kullanılacak olan bir bilgi sayfası, kullanıcı ile uygulama sahibi arasında bir iletişim oluşmasını sağlar.

Uygulama Ayarlama Ve Kullanıcı Soruları Sayfası

Mobil uygulamaların içinde bir ayarlama sekmesi bulunması büyük bir avantajdır. Bu sekme sayesinde kullanıcı, uygulamayı kendi faydasına ve kullanımına en uygun şekilde ayarlayabilir. Aynı zamanda Android veya IOS uygulaması içinde kullanıcıların en fazla sorulacağı sorulara ve bunların cevabına yer verilen bir sayfa olması da avantaj sağlar.

  • Share:
İletişim Formu